Ilyen meglepetés volt ez a cukkinis tócsni is nemrégiben. Apu tudja, hogy imádom a tócsnikat, dödölléket, kukoricás ételeket, az egyszerűbb, népies konyhát. Azokkal nem foghat mellé.
Ennek a tócsninak a receptjét az egyik kedvenc sorozatában, az Ízőrzőkben hallotta meg, méghozzá abban a részben, amikor a stáb Bárdudvarnok gasztronómiáját mutatta be.
Nem tudom, ki mennyire ismeri ezt a sorozatot. Legjobban a készítők weboldalán található leírás alapján tudnám bemutatni, ezért most idézem:
Az „Ízőrzők” című műsor ötlete valamikor 2006-ban fogalmazódott meg bennünk. Szándékunk az volt, hogy a helyi ízek, gasztronómiai különlegességek mellett bemutassuk az adott települést, a környék kirándulási lehetőségeit, látnivalóit, értékeit, megkülönböztető figyelmet szentelve a hagyományőrző kézművesek, civil csoportok munkájának.
A weboldalon a bal oldali gombok közül az Ízőrzők-re kattintva azt is lehet látni, hogy a sorozat készítői majdnem 100 magyarországi településen jártak. Az epizódok, vagyis települések nevei linkként funkcionálnak és azt megnyitva elolvashatjuk azoknak az ételeknek a receptjeit, amelyek a műsorban szerepeltek. Azt hiszem, ha végigfőznénk mindet, egész évben minden nap mást ehetnénk...
Mutatok egy kis ízelítőt a műsorból. Ez a Hartán forgatott film egy részlete. Sajnos Bárdudvarnokról nem találtam a youtube-on, pedig igazából az illett volna ebbe a bejegyzésbe.
Tehát apu ezt a cukkinis tócsnit választotta a műsorból. Az elkészítése nagyon egyszerű, nem kell hozzá sok minden.
Hozzávalók:
- 30 dkg cukkini
- 1 gerezd fokhagyma
- 1 tojás
- 1 evőkanál tejföl
- 1 evőkanál kefír
- 10 dkg liszt
- kis csokor petrezselyem
- só
- őrölt feketebors
+ olaj a sütéshez
A cukkinit héjával együtt apró lyukú reszelőn lereszeljük. Fűszerezzük sóval, borssal, reszelt fokhagymával. Belekeverjük a tojást, valamint a tejfölt és a kefírt. Finomra vágott petrezselyemzölddel, és liszttel alaposan összedolgozzuk. Galuskatészta állagú masszát készítünk.
Olajat hevítünk, ebbe evőkanállal beleszaggatjuk a tócsnikat. Mindkét oldalukon szép pirosra megsütjük.
Papírszalvétára szedjük, hogy a lecsepegő zsiradék felszívódjon, és már fogyasztható is
A recept szerint köretként vagy önmagában is fogyasztható. Én még tettem a tetejükre egy kis tejfölt úgy ettem. Anyukám szokott a rántott dolgok mellé készíteni tejfölös galuskát köretnek, arra emlékeztetett engem. Nagyon-nagyon finom volt, gyorsan elfogyott. :) Mondtam apunak, hogy máskor is süthet ilyent.
Itt fent pedig a főszakács látható a két évvel ezelőtti karácsonyi fotón. Ilyen büszkén kötötte magára az ajándékba kapott kötényt, amin Benő kutya látható. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése